Cicha okolica

Królewskie ptaki - bieliki gniazdujące w naszej okolicy i każdego dnia przelatujące nad naszymi głowami stały się dla naszej doliny symbolem spokoju i dzikiej przyrody.

Zapraszamy do Doliny Bielika, uroczego zakątka, który  rozciąga się na długości 4 kilometrów w naturalnej dolinie źródeł rzeki Santoczna.

Tutaj odpoczniesz w komfortowych warunkach, złowisz i przyrządzisz wiele gatunków ryb, pobiesiadujesz przy ognisku lub grillu albo będziesz mógł podglądać dziką przyrodę w jej naturalnym środowisku. Dolina odizolowana jest od cywilizacji i na pewno nie usłyszymy jej uciążliwych odgłosów a jedynie szept puszczy.

     
Dolina Bielika od północy niemal graniczy z jeziorem Okunino, tuż przy leśniczówce Okno. Dalej dolina biegnie w kierunku południowym, pomiędzy zielonymi ścianami mieszanych bukowo-sosnowo-dębowych lasów tworząc dziką podmokłą łąkę, która zwęża się i rozszerza i skręca łagodnym łukiem ku zachodowi.

Powszechne są tu żurawie, dzikie kaczki, Bieliki i wiele innych gatunków ptaków. Po trzech kilometrach tej wędrówki dolina zwęża się gwałtownie do kilkudziesięciu a później kilku metrów, żeby po przebyciu ok. 200 metrów leśnego przecisku "rozlać" się ogromnym dzikim stawem z kwitnącymi na niej chronionymi grążelami żółtymi i grzybieniami białymi (liliami wodnymi).

To już prawie początek cywilizacji, która jest widoczna po kolejnych kilkuset metrach i wyłania się zza ostatniego leśnego zakrętu w postaci zabudowań Doliny Bielika. Całą tę trasę można przejść w około 1,5 – 2 godzin delektując się pięknem natury, ciszą i spokojem.

LOKALIZACJA

Dolinę Bielika znajdziesz na północnym skraju wsi Moczydło w środku Puszczy Barlineckiej.

Czytaj więcej...

ATRAKCJE

Puszcza Barlinecka z pięknymi czystymi jeziorami. Nordic Walking. Komfortowy pensjonat "na wodzie".

Czytaj więcej...

NASZA OFERTA

Komfortowy Pensjonat, 2 apartamenty z aneksami kuchennymi, 4 pokoje 2os. ze wspólną kuchnią i jadalnią.

Czytaj więcej...

WĘDKOWANIE

W kilku stawach znajdują się naturalnie hodowane ryby białe - karp, lin i ryby drapieżne szczupak, sandacz.

Czytaj więcej...