Atrakcje


Puszcza Barlinecka z pięknymi czystymi jeziorami
Obszar Puszczy porośnięty jest borami i lasami mieszanymi a w kilku rezerwatach przyrody występuje wiele gatunków roślin chronionych. Znajduje się tutaj kilkanaście jezior z krystalicznie czystą wodą.

Jedna z najdłuższych rzek Puszczy – Santoczna bierze swój początek na terenie naszej doliny. Tutejsze lasy pełne są ,,skarbów’’ runa leśnego oraz wielu gatunków ptaków i zwierząt.


Regularnie widujemy orły bieliki, kruki, jelenie, dziki, sarny, lisy a nawet borsuki. Ślady swojej obecności pozostawiają także bobry. 


 

Komfortowy Dom Gościnny "na wodzie"
Proponujemy wypoczynek w wyjątkowym Domu Gościnnym "na wodzie" usytuowanym niemal w połowie ponad wodą. W jego części  bezpośrednio nad lustrem wody mieszczą się 2 apartamenty  z tarasami  każdy posiadający własny pokój dzienny z aneksem kuchenny oraz sypialnią i łazienką. Do dyspozycji gości są także 4 pokoje 2os z łazienkami oraz wspólną kuchnią i jadalnią. Miło i aktywnie można również spędzić czas "pod dachem" podczas gier i zabaw (ping-pong, piłkarzyki, rzutki i inne) w sali rekreacyjnej.

Domki rekreacyjne
Dwa domki wolnostojące, każdy z kuchnią, łazienką i  6 miejscami do spania oraz tarasem nad wodą. Do dyspozycji gości grill, wyznaczone miejsce na ognisko oraz teren zielony i parking. Domki usytuowane nad stawem wędkarskim w odległości ok. 250m od Domu Gościnnego.

Stawy wędkarskie rekreacyjno-sportowe
Spośród ponad 10 stawów w naszej dolinie 4 przeznaczone są do połowu rekreacyjnego i sportowego.

Staw szczupakowo - sumowy zarybiony drapieżnikami o wymiarach nawet powyżej 75cm i wadze pow. 5 kg.  przeznaczony dla doświadczonych wędkarzy spinningowych. Swoich sił mogą również spróbować początkujący i juniorzy. Staw jesiotrowy z pięknymi sterletami, w którym można również złowić lina i karpia. Staw pstrągowy przeznaczony do sportowego połowu pstrągów na zasadzie "put and take". Staw karpiowy obsadzony głównie karpiami w wadze ok. 2 kg idealnymi do smażenia, grillowania lub wędzenia. Złowić można również ryby o wadze pow. 5 kg, lecz te wpuszczamy z powrotem do wody.

Szczegółowe warunki połowu w regulaminie łowiska.

Nordic Walking, turystyka rowerowa i piesza
Urocze leśne trasy i dukty idealnie nadają się na wycieczki piesze a także rowerowe. W zasięgu spaceru (ok. 4 km) znajduje się pięknie położone jezioro Okunino z krystalicznie czystą wodą z możliwością nurkowania.


W bliskiej odległości w kierunku północnym znajdują się oznaczone i opisane trasy Nordic Walking rozpoczynające się w większości w Barlinku.


LOKALIZACJA

Dolinę Bielika znajdziesz na północnym skraju wsi Moczydło w środku Puszczy Barlineckiej.

Czytaj więcej...

ATRAKCJE

Puszcza Barlinecka z pięknymi czystymi jeziorami. Nordic Walking. Komfortowy pensjonat "na wodzie".

Czytaj więcej...

NASZA OFERTA

Komfortowy Pensjonat, 2 apartamenty z aneksami kuchennymi, 4 pokoje 2os. ze wspólną kuchnią i jadalnią.

Czytaj więcej...

WĘDKOWANIE

W kilku stawach znajdują się naturalnie hodowane ryby białe - karp, lin i ryby drapieżne szczupak, sandacz.

Czytaj więcej...