Lokalizacja

Dolinę Bielika znajdziesz na północnym skraju wsi Moczydło w środku Puszczy Barlineckiej ok. 10 km na południe od Barlinka - Europejskiej Stolicy Nordic Walking  ok. 5 km od drogi wojewódzkiej nr 156 Barlinek – Strzelce Krajeńskie na granicy województw zachodniopomorskiego i lubuskiego. 

Zjazd do wsi Moczydło znajduje się na 25km tej drogi między miejscowościami Danków i Krzynka. Jadąc z Barlinka należy ok. 2 km za wsią Krzynka skręcić w prawo na kierunek [Moczydło 4> (NIE SKRĘCAĆ WE WSI KRZYNKA NA KIERUNEK MOCZYDŁO 7).


Jadąc ze Strzelec Krajeńskich należy ok. 5 km za miejscowością Danków skręcić w  lewo na kierunek [Moczydło 4> tuż za tablicą granicy województw zachodniopomorskiego i lubuskiego. Po pokonaniu 4 km uroczą, nową asfaltową drogą wśród lasu bukowo-sosnowego w miejscu, gdzie asfalt kończy się należy skręcić w prawo. Po ok. 200m i minięciu po lewej stronie kilku zabudowań droga biegnie w dół i mając po lewej stronie stodołę, po prawej ujrzysz Dolinę Bielika. Jesteś u celu.

Wieś Moczydło
Wieś Moczydło ciągnie się rzadką zabudową niemal dookoła ogromnej polany ze sporadycznymi zalesieniami na długości ok. 2 km w kierunku południowym do jeziora Sitno.

Wypływająca z naszej doliny rzeka Santoczna przepływa przez Moczydło i wpływa do jeziora Sitno i dalej do pięknego rynnowego i krystalicznie czystego jeziora Lipy.

W kierunku północnym w odległości ok. 4 km znajduje się malowniczo położone jezioro Okunino idealne do nurkowania.

 

LOKALIZACJA

Dolinę Bielika znajdziesz na północnym skraju wsi Moczydło w środku Puszczy Barlineckiej.

Czytaj więcej...

ATRAKCJE

Puszcza Barlinecka z pięknymi czystymi jeziorami. Nordic Walking. Komfortowy pensjonat "na wodzie".

Czytaj więcej...

NASZA OFERTA

Komfortowy Pensjonat, 2 apartamenty z aneksami kuchennymi, 4 pokoje 2os. ze wspólną kuchnią i jadalnią.

Czytaj więcej...

WĘDKOWANIE

W kilku stawach znajdują się naturalnie hodowane ryby białe - karp, lin i ryby drapieżne szczupak, sandacz.

Czytaj więcej...